Offering you a complete choice of products which include two layer aba. a45 b55 high tech multilayer extruder, rmb a65 b75 high tech multilayer extruder, rmb a55 b65 high tech multilayer extruder, rmb a40 b45 high tech multilayer extruder, rmb a35 b45 high tech multilayer extruder and rmb a45 b45 high tech multilayer extruder.





₹ 1850000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Yug |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
| Die Size | 65/100 mm |
| Model Name/Number | RMB A45 B55 |
| Screw Diameter | 45/55 mm |
| Output | 125 Kg/Hour |
| Total Connected Load | 55.93 kW |



₹ 3500000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Production Capacity | 500 kg/hr |
| Frequency | 60 Hz |
| Die Size | 65/100 mm |
| Output | 210 Kg/Hour |
| Model No | RMB A65 B75 |
| Space Requirement ( LxWxH) | 3.1 X 2.7 X 4.9 Meter |
| Take Up Power | 0.75 kW |
| Winder Motor | 0.33 kW |
| Total Heating Load | 33.1 kW |
| Driving Motor Power | 15 hp |




₹ 2375000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Frequency | 60 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
| Body Material | Mild Steel |
| Die Size | 65/100 mm |
| Output | 145 Kg/Hour |
| Model No | RMB A55 B65 |
| Screw Diameter | 55/65 mm |
| Width of Lay Flat | 600 mm |
| Driving Motor Power | 15 hp |




₹ 1450000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Frequency | 60 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
| Die Size | 75/150 mm |
| Model No | RMB A40 B45 |
| Brand | Yug |
| Width of Lay Flat | 600 mm |
| Thickness Of Film | 80 Micron |
| Screw Diameter | 40/45 mm |
| Driving Motor Power | 15 hp |




₹ 1250000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Frequency | 60 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
| Die Size | 65/100 mm |
| Output | 75 Kg/Hour |
| Brand | Yug |
| Width of Lay Flat | 600 mm |
| Driving Motor Power | 15 hp |
| Air Blower | 3.5 kW |
| Take Up Power | 0.75 kW |




₹ 1650000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Frequency | 60 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 380 V |
| Die Size | 75/150 mm |
| Lay Flat Width | 600 mm |
| Heater Capacity | 22.1 kW |
| Nip Roll Size | 660 mm |
| Connected Load | 45 kW |
| Film Thickness | 80 Micron |
| Screw Diameter | 45/45 mm |


YUG INDUSTRIES (Partner)
Yug Industries
986/15, Gidc Road, Makarpura Gidc, Diamond Park, Vadodara - 390010, Gujarat, India




