Our range of products include biodegradable bag making machine near me and re process granulator.




₹ 950000 / PieceGet Latest Price
| Type of Machine | Biodegradable Bag Making Machine |
| Capacity | 500 Pieces per hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Bag Bottom Shape | Square |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| attribute | Biodegradable Bag Making Machine near me |



₹ 580000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Printing Speed | 120 m/min |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Weight | 500 Kg |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 415 V |
| Brand | Yug |


YUG INDUSTRIES (Partner)
Yug Industries
986/15, Gidc Road, Makarpura Gidc, Diamond Park, Vadodara - 390010, Gujarat, India
